digital reklamlar
Dijital Reklamlar

Dijital Reklam – Dijital Pazarlama Hizmeti

İnternetin hayatın önemli bir parçası haline gelmesiyle birlikte reklam ve pazarlama faaliyetleri de internet ortamına geçmiştir. Başta sosyal medya ve web siteleri olmak üzere dijital dünyanın tamamında dijital reklamlar tercih edilebilir. Geleneksel reklamlara nazaran çok daha ucuza yapılabilen dijital reklamlar kısa sürede çok daha geniş kitlelere ulaşma imkânı sağlamaktadır.

Günümüzde reklamların önemi ve kattığı değerler son derece fazladır. Üstelik dijital dünyada veriler ve içerikler üzerinde rahatlıkla değişiklikler yapılabilmektedir. Bu sayede hedefe ve ortama göre dijital reklamlar değiştirip dönüştürülebilmekte, hedef kitlelere, markalara göre uyarlanabilmektedir. Fakat dijital reklamların artılarından yararlanmak için mutlaka profesyonel destek alınmalıdır.

Dijital Pazarlamanın Avantajları

Dijital pazarlama pek çok avantajı bir arada sunmaktadır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Dijital pazarlama ve reklamlarda hedef kitle rahatlıkla belirlenebilmekte ve daha net sonuçlara ulaşılabilmektedir. Tıklanma, görüntülenme gibi veriler net olarak ölçülebilmekte, yanlış giden bir şeyler var ise anında müdahale edilebilmektedir.
 • Dijital pazarlama ve reklamlarda interaktif iletişim söz konusudur. Kullanıcılar bir reklamı gördükleri anda yorum yazabilir, mail atabilir, canlı bağlanabilir ve diğer kanallardan iletişim kurabilir. Geleneksel reklamlardaysa bunlar mümkün değildir.
 • Dijital reklamlar müşterileri çekmeyi sağlar. Araştırmalara göre insanlar artık herhangi bir hizmet ya da ürün almak istediklerinde internette bir araştırma yapmaktadır. Reklamlarla görünür olunarak müşteri çekmek kolaylaşmaktadır.
 • Dijital pazarlamayla içerik pazarlamak mümkündür. Farklı medya platformlarıyla hedef kitleye göre eğlenceli, eğitici içerikler paylaşılabilir ve müşterilerle ilişki kurulabilir.
 • Dijital pazarlama müşteri bilgilerine sahip olma imkânı verir. E-bülten abonelikleri ile müşterilere ulaşılabilir.
 • Dijital pazarlama müşteri davranışlarını analiz etme imkânı sağlar. Bu sayede müşterilere özel çözümler üretilebilir, kampanyalar, indirimler, reklamlar hazırlanabilir.

Dijital Reklam ve Dijital Pazarlama Yöntemleri

Dijital reklam ve dijital pazarlama yöntemleri oldukça fazladır. Kimi zaman bunların sadece birisi, kimi zamansa birden fazlası kullanılabilir. En yaygın dijital reklam modellerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Affiliate reklam: Bu dijital reklam yöntemi web sitelerinin ve işletmelerin reklamlarını yapıp reklamların neticesinde yapılan başarılı satıştan komisyon almaya dayanır.
 • Influencer reklam: Bu dijital reklam yöntemi sosyal medya fenomenlerinin, çok sayıda takipçisi olan kişilerin kendi hesaplarından bir ürün ya da hizmete dair deneyimlerini paylaşması şeklindedir. Son dönemde sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte influencer reklamlar ağırlık kazanmıştır.
 • Remarketing: Bu dijital reklam yöntemi ziyaretçilerin bir web sitesinden ayrıldıktan sonra girdikleri diğer sitede bir önceki sitenin reklamını gördükleri sistemdir. Böylece kişiler reklamınızı görür ve yeniden geri dönebilir.
 • PPC reklamlar: Pay Per Click kelimelerinin kısaltması olan reklam türü, tıklama başına ödemeyi ifade eder.
 • Display reklamlar: Banner reklam olarak da ifade edilen bu reklamlar görüntülü reklamlardır. Resim ya da bir fotoğrafa tıklandığında firmanın ana sayfasına yönlendirilir. Böylece ziyaretçi çekilir.

Saydığımız dijital reklamlar dışında video reklamlar oldukça fazla ilgi görmektedir. Yine mailing ile doğrudan kampanya, indirim, etkinlik gibi reklamlar mail olarak gönderilebilmektedir. Bütün bu dijital reklam ve pazarlama yöntemleri için ajansımızdan profesyonel hizmet alabilir, bilinirliğinizi ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Google Seo Hizmetimiz

Diğer Google Aramaları

10’larca yada 100’lerce kişinin kullandığı alt yapıları değil milyonlarca kişinin kullandığı ve geliştirdiği, gelişmiş seo alt yapısı ve 1000’lerce farklı modülle hizmet veren alt yapıları geliştiriyor ve kullanıyoruz. Ücretsiz e-ticaret paketilerimiz ile sizlerde bu dünya da yer alın