instagram mavi tık yönetimi
instagram mavi tık yönetimi
instagram mavi tık yönetimi

Instagram Mavi Tık- Tanınmış Kişi Hizmeti

Instagram son dönemlerin en popüler sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkıyor. Gün geçtikçe popülaritesini arttıran platform, yeni özellikler, yeni kullanıcı deneyimleri ve hizmetlerle daha farklı kitlelere hitap etmeyi başarıyor. Bu nedenle de gerek bireysel gerekse kurumsal olarak Instagram’da var olmak önem kazanıyor.

Instagram’da var olurken marka, ürün ve hizmetlerle dikkat çekmek adına bazı yöntemler öne çıkıyor. Bunlardan birisi de instagram mavi tıktır. İlk olarak 2014 yılında çeşitli kişi ve kurumlara otomatik olarak verilmeye başlanan instagram mavi tık, 2018 yılından itibaren farklı bir format kazanmış, bu rozeti almak isteyenlere başvuru şartı getirilmiştir. Bu yazımızda mavi tık nedir sorusunun cevabıyla birlikte, avantajları, kimlere verildiği ve başvuruya dair detayları paylaşacağız.

Instagram Mavi Tık Nedir?

Mavi tık, Instagram’da doğrulanmış hesap manasına gelir. Hesap adının yanında bu rozet yer alır ve kullanıcılar tarafından rahatlıkla görülebilir. Üstelik bir Instagram hesabının mavi tıkını görmek için illa ki profile girmeye gerek yoktur. Hem aramalarda hem de hesap sahibi yorum yaptığında rahatlıkla görülebilir.

Instagram hesabının mavi tık sahibi olması, bu hesabın bir ünlünün resmi profili ya da bir markanın hesabı olduğu anlamına gelir. Bir tür doğrulama şekli olan mavi tıkla birlikte ünlülerin, küresel markaların, tanına kişilerin taklit edilmesinin önüne geçilmiş olur.

Mavi tık ilk başlarda Instagram tarafından tanınmış kişilere otomatik olarak verilmekteyken 2018 yılında bir forma bağlanmıştır. Bu formu doldurarak bütün Instagram kullanıcıları mavi tık için başvuruda bulunabilirler. Fakat mavi tık alabilmek için bilinirliğin yüksek olması yanında bazı dikkat edilmesi gereken detaylar da vardır.

Instagram Mavi Tık Neden Alınması Lazım?

Bugün sosyal medyanın olanaklarını kullanmak, popülaritenizi arttırmak, fenomen yolunda ilerlemek, ürün ya da hizmetlerinizi daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız Instagram’da bulunmalısınız. Aynı şekilde markanızın internette bilinirliğinin ve görünürlüğünün artması adına Instagram’da etkin olmalısınız. Peki instagram mavi tıkın neden alınması lazım?

Mavi tık işletmenizin, şahsınızın ya da markanızın taklit edilme riski varsa sizin için çok önemlidir. Sadece bunula da sınırlı değil. Daha pek çok avantajları vardır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Instagram’da mavi tık sahibi olmak markanızın ayrıcalıklarını sergilemenize yardımcı olur.
  • Profil bilinirliğinizi ve takipçi sayınızı arttırmada mavi tık önemli katkı sağlar.
  • İsminizi, markanızı sahtekarlıklara karşı koruma, güvenilir olduğunuzu gösterme hususunda mavi tık oldukça etkilidir.
  • Mavi tık sahibi bir profil sahibi olmanız takipçileriniz arasında güvenilirliğinizi yükseltir.
  • Instagram’da bazı özellikler için kullanıcı sayısı şartı bulunur. Mesela hikayelerdeki yukarı kaydırma özelliği için markanın 10 binden fazla kullanıcısının olması gerekir. Mavi tık bu tür çeşitli özellikleri daha hızlı alabilmenize yardımcı olur.
  • Marka bilinirliğinizi ve takipçi sayınızı arttırma çabalarınızda mavi tık artı değer katacaktır.

Instagram Mavi Tık Kimlere Verilir?

Avantajları bu kadar fazla olan instagram mavi tık kimlere verilir? Teknik olarak herkes Instagram mavi tık başvurusu yapabilir. Fakat başvurunuzun kabul edilmesi için başlıca şu kişiler arasında olmanız gerekir:

  • Ünlüler,
  • Tanınmış kişiler,
  • Global bir varlık,
  • Global bir marka.

Instagram mavi tık başvurularında yukardaki gruplara dahil olup olmadığınıza bakılacaktır. Eğer bu gruplardan birisinde olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka mavi tık başvurusunda bulunmalısınız. Fakat bireysel hesaplar mavi tık alamaz diye bir kıstas yoktur. Doğru çalışmalar ve bütçe ile yüksek popülaritesi olmayan Instagram hesapları da mavi tık alabilirler.

Instagram Mavi Tık Başvurusu

Instagram mavi tık başvurusu için profesyonel bir ajanstan hizmet almak en sağlıklısıdır. CRD Bilişim ve Reklamcılık olarak bizler uzun zamandır Instagram mavi tık almak isteyenlere hizmet veriyoruz. Bunun için detaylı bir analiz yapılır ve hesabınızın uygun olup olmadığı daha net ortaya konulabilir. Bu sayede eğer hesabınız mavi tık için uygun değilse boşu boşuna başvuruda bulunup bir ay boyunca boş yere beklememiş olursunuz. Gerekli şartları sağladıktan sonra başvuru yapar ve reddedilmesine mahal vermeyecek bir başvuruyla mavi tık alabilirsiniz. Ajansımız bu konuda profesyonel çözümler ortaya koymaktadır.

Başvuru için Instagram uygulaması üzerinden Ayarlar, Hesap, Doğrulama İste bölümleri takip edilmelidir. Ardından karşınıza çıkacak formda Kullanıcı Adı, Adı Soyadı, Bilinen Adı, Kategori gibi alanların eksiksiz ve doğru doldurulması gerekir. Bizler adınıza gerekli kontrolleri yapabiliyor, dilerseniz başvuru işlemlerinizde yardımcı olabiliyoruz.

Önemli: İnstagram mavi tık hizmeti 01.06.2024 tarihine kadar doludur. Yeni kabuller 06.06.2024 tarihinden sonra yapılacaktır.

instagram self danışmanlık paketimiz ile tüm süreci artık siz kendinizde yönetebilirsiniz. Bu pakette, tanınmış kişi rozetini almak isteyen hesap ile ilgili, eksik yada hatalı işlemlerin ayrıntıları, hangi işlemlerin yapılması gerektiği, adım adım hesap yönetimi, sahte hesap oranının belirlenmesi, reklam yönetimleri vb bir çok ayrıntıyı size iletebiliriz. Sizde süre bitiminde kendi başvurunuzu kendiniz yapmış olursunuz. Bu paketimizin bedeli 1500 TL dir.

Unutmayın, siz herşeyi doğru yapsanızda. instagram olumsuz dönüş yapabilir. Size garanti hizmet veren ajanslardan yada kişilerden uzak durmanızı öneririz

googleda diğer aramalar

10’larca yada 100’lerce kişinin kullandığı alt yapıları değil milyonlarca kişinin kullandığı ve geliştirdiği, gelişmiş seo alt yapısı ve 1000’lerce farklı modülle hizmet veren alt yapıları geliştiriyor ve kullanıyoruz. Ücretsiz e-ticaret paketilerimiz ile sizlerde bu dünya da yer alın