Kurumsal web sitesi hizmeti

Criteo Reklamları Nedir

Dijital pazarlama alanında her geçen gün daha da fazla yaklaşım ve uygulama ortaya çıkarken amaçlar da farklılık göstermeye başlar. Bazılarının sadece pazarlama yapılmasına katkıda bulunmak, yeniden satın almayı sağlamayı hedeflemek gibi amaçları varken bazen de markaya olan katkılar ön planda olacaktır. Mantığı ilgi çekici ve sonuçları her zaman ortada olan bu reklamların nasıl olması gerektiği ve hangi analizlere göre yapılacağı da uzmanlık gerektiren başka bir detaydır. Kullanıcıların emin oldukları durum ise kanıtlanabilir şekilde etkilerinin ortada olmasıdır. Criteo için dijital reklam ve pazarlama alanı demek en doğrusu olacaktır.

Criteo Tarihçesi

Farklılık yaratmak ve hedef kitleye odaklanmak gereksiz uğraş ve maliyetlerin oluşmasını engeller. Bu noktadan hareket eden Criteo reklamları Fransa’da 2005 yılında kurulmuştur. Akıllı adımları ve gelişimleri sayesinde şuan Google ile rakip duruma gelmişlerdir. Şirket 2008 yılında ilk ürününü piyasa ile tanıştırırken ardından 30’dan fazla ülkede ihtiyaç duyulan alanlarda web sitelerini desteklemeye başlamıştır. Etkileri ile kısa süre içinde dijitalde aranan bir reklam olması söz konusu olmuştur.

Criteo Reklamlarının Mantığı

Temelde çıkış noktası reklam verecek olan sitenin hedef noktalarının ve kitlesinin belirlenmesine dayanır:

  • Aradığınız veya merak ettiğiniz bir ürünle alakalı araştırma yaptıktan sonra girdiğiniz birçok sitede bununla alakalı reklamlar görmeye başlarsınız.
  • Bu reklamların amacı ürünü yeniden hatırlatmaktır,
  • Satın almış olmanız halinde ise yeniden satın almanızı sağlamak için destek olmaktır.

Bu reklamların yapılması sırasında temel olarak bu hedeften hareket edilir. Criteo reklamları adı verilen bu reklamlar analiz ve ilgi alanlarına göre yapılan reklamcılık olduğundan dolayı hedefe çok yakın olur.

Criteo Reklam Kullanımı Avantaj Sağlar mı?

Web sitenize girmiş, ürüne bakmış ama satın almamış kişilerin hedeflenmesi satışlarınızda artış olmasını sağlar. Aynı zamanda gereksiz ve ürününüzle alakası olmayan kitlelere yönelik reklam vermenizin ve bundan doğacak zaman ve maliyetin de ortadan kalkmasını sağla

Criteo Reklamları Kimler İçin Uygundur?

 

Bu reklamların uygun olduğu kişiler yenilikçi ve doğru adımlarla reklam yapmak isteyen web site sahipleridir. Dönüşüme uygun hareket eden sitelerin tamamı için kullanılabilir.